CESTOVATELSKÝ STAND-UP - Od oltáře do Santiaga

Vstupné
Vstup volný

Cestopisná přednáška

Manželé Hanušovi

Od oltáře do Santiaga aneb 3327 pěšky z pohledu muže a ženy

3327 km pěšky, 103 dnů, 5 států, 2 úhly pohledu. I tak by se dala popsat naše svatební „procházka“ z prahu našich dveří k Atlantiku.

Lukáš: Představa 103 dní po boku mé manželky u mě doteď vyvolává sevření hrudníku. Mnoho poutníků vyráží s cílem najít smysl života. Já měl laťku níže, dojít a hlavně přežít! Povím vám o tom, jak se to nakonec povedlo, o tom, jak Janča vynalezla nový sport – vrh krosnou, o tom, jak posunula hranici své vlastní nesnesitelnosti, ale i o těch hezčích věcech, mezi které bych psaní knihy ve dvou rozhodně nezařadil!

Jana: Vždycky jsem chtěla na pouť do Nepálu a často o tom vyprávěla Lukášovi. On ale zásadně vstřebává pouze polovinu informací, které mu říkám. V hlavě mu utkvělo slovíčko „pěšky“ a začal plánovat pouť do Santiaga! Hodinky, holínky… vždyť je to jedno. Dali jsme výpověď, měli svatbu a čtyři dny na to jsme vyrazili. „Navigátorův“ orientační smysl selhal už u Brna, ale říct jsem mu to nemohla. Jak se mi podařilo ho nezabít, když v noci snědl poslední kostičku čokolády? Jak jsem zvládla jeho obsesivní sbírání razítek? A jak se mi usínalo u rozmáčející se hromady hnoje? Prásknu všechno!

 

Sdílet