VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ | V RŮŽOVÉM SADU | LUCIE ADÁMKOVÁ

1 Únor - 29 Březen
Vstupné
VSTUP VOLNÝ

Výstava bude přístupná v otevírací době knihovny na schodišti a interaktivní místnosti knihovny.

Lucie Adámková – výstava fotografií - V růžovém sadu

Již odmalička jsem ráda fotografovala, a tak jsem se vydala touto cestou, studovala jsem na Střední škole umělecko - manažerské v Brně, obor multimediální tvorba, se zaměřením na fotografii.

Cyklus dokumentárních fotografií jsem nazvala V RŮŽOVÉM SADU, jelikož jsem zachycovala dění chodu této chráněné dřevodílny v Ořechově u Brna, kterou jsem po nějaký čas navštěvovala.

V tomto zařízení pracují převážně handicapovaní lidé. Záměrem mých fotografií bylo ukázat, že i lidé s handicapem umí, chtějí a jsou schopni pracovat stejně dobře jako lidé bez něj.

Jsou to velmi vnímaví, pozitivní lidé s talentem a optimismem.
Měla jsem tu čest poznat většinu pracovníků této dílny a dozvěděla jsem se nejrůznější příběhy jak z jejich života, tak i z dílny.

jsem do dílny docházela bez svého fotoaparátu, abychom se spolu seznámili a zvykli si na sebe. Až po nějakém čase jsem zde začala fotit. Pozorovat je pří jejich práci bylo pro mě zážitkem.
S jakou něhou a zamyšleným výrazem pracovali se dřevem.
Pod jejich rukama vznikaly úžasné výrobky.

Vždy, když jsem dílnu navštívila a překročila její práh, ovanula mě dobrá a pozitivní nálada a na každou návštěvu jsem se moc těšila.

Na svých fotografiích jsem chtěla zachytit samotný proces výroby, výrobky, prostory dílny a pracovníky s jejich duší a osobností.

Moc děkuji panu řediteli této chráněné dílny, Vladimíru Procházkovi, za příležitost zdokumentovat život v této dílně.

Sdílet